Domov / Aktuality / OTÁZKY NA „FACILITOVANÚ DISKUSIU“ OD INICIATÍVY STUPAVČANIA PROTI VETERNÉMU PARKU

OTÁZKY NA „FACILITOVANÚ DISKUSIU“ OD INICIATÍVY STUPAVČANIA PROTI VETERNÉMU PARKU

NAŠE OTÁZKY NA „FACILITOVANÚ DISKUSIU“

VÁŽENÍ OBČANIA, PRÍDITE V UTOROK 14.10.2025 O 17:00 DO KULTÚRNEHO DOMU V STUPAVE POLOŽIŤ MESTU OTÁZKY O VETERNOM PARKU ! POZOR, ALE LEN AK STE SA STIHLI RÝCHLO ZAREGISTROVAŤ DO „FACILITOVANEJ DISKUSIE“ ! INAK VÁS TAM VEDENIE MESTA NECHCE VIDIEŤ!

Vedenie nášho mesta naďalej pokračuje v manipulatívnom spôsobe prezentácie zámeru výstavby Veterného parku Stupava! Dňa 1.10. 2025 zverejnilo pozvánku na „facilitovanú diskusiu“ o investičnom zámere veterného parku, spôsobom ktorý podľa nás obmedzuje právo občanov slobodne prejaviť vlastný názor. Mesto do tohoto dátumu hovorilo o verejnej diskusii, nehovorilo o vylúčení obyvateľov z iných obcí a nehovorilo ani o facilitovanej diskusii!

Text prevzatý z webstránky mesta Stupava:
Mesto Stupava vás pozýva na verejnú facilitovanú diskusiu o plánovanom zámere výstavby veterného parku! Kapacita podujatia je limitovaná. Podmienkou účasti je trvalý pobyt v meste Stupava alebo vlastníctvo nehnuteľnosti v katastri mesta Stupava. Registrácia je povinná z dôvodu obmedzenej kapacity.
Program podujatia:

  • Predstavenie zámeru.
  • Diskusia v menších skupinách – facilitovaná časť, v rámci ktorej majú obyvatelia možnosť sa vyjadriť, vypočuť si rôzne pohľady a formulovať otázky do spoločnej diskusie.
  • Spoločná diskusia v pléne – priestor pre otázky verejnosti a odpovede odborníkov, investora a zástupcov mesta.
    Prihlásiť sa môžete online cez formulár od 1.10.2025 do naplnenia kapacity TU
    Miesto: Kultúrny dom Stupava na Agátovej ulici č. 9 , Dátum a čas: 14.10. 2025 o 17:00

Tak si to rozoberme. Na úvod všeobecná definícia: Facilitovaná diskusia je aktívne riadená „neutrálnym facilitátorom“ s cieľom dosiahnuť efektívny a produktívny výsledok prostredníctvom dodržiavania pravidiel, štruktúrovaného priebehu a podpory aktívneho zapojenia všetkých účastníkov. A teraz naše otázky:

  • Prečo vedenie mesta potrebuje diskutujúcich najskôr rozdeliť na menšie skupiny, a až potom im dovolí formulovať otázky prostredníctvom „facilitátorov“ ?
  • Čo chce vedenie mesta Stupava dosiahnuť takouto zmanipulovanou diskusiou ?
  • Registrácia do diskusie je povinná, no nedozviete sa, či bola vaša registrácia úspešná alebo nie. Ako môžu mať zaregistrovaní Stupavčania istotu, či ich vôbec vpustia dovnútra ?
  • Prečo sa nemôžu do diskusie zaregistrovať obyvatelia okolitých obcí dotknutých veterným parkom ako sú Zohor či Lozorno ?
  • Prečo sú z diskusie vylúčení tí, ktorí nemajú možnosť používať internet, ani aplikáciu Slido, teda najmä naši starší spoluobčania ?
  • Prečo bol počet účastníkov diskusie obmedzený len na 100 osôb, keď dobre vieme, že veľká sála Kultúrneho domu má podstatne väčšiu kapacitu ?

Považujeme takýto postup vedenia Stupavy za neprijateľný a hrubý spôsob manipulácie a bránenia občanom slobodne vyjadriť svoj názor a položiť svojim zvoleným zástupcom aj investorovi relevantné otázky. Je to zjavne ďalší dôkaz, že stupavský primátor a poslanci chcú pokračovať v tendenčnom a nedemokratickom spôsobe presadzovania výstavby Veterného parku Stupava!

NAPRIEK TOMU VYZÝVAME KAŽDÉHO Z VÁS, KTO SA STIHOL ZAREGISTROVAŤ DO „FACILITOVANEJ DISKUSIE“, ABY PRIŠIEL V UTOROK 14.10.2025 O 17:00 DO KULTÚRNEHO DOMU V STUPAVE. A ABY V DISKUSII SLOBODNE VYJADRIL SVOJ NÁZOR A SVOJE OBAVY OHĽADNE VÝSTAVBY VETERNÉHO PARKU. NEREZIGNUJTE NA VÝKON SVOJICH OBČIANSKYCH PRÁV A NEDAJTE SA ODRADIŤ OBMEDZUJÚCIMI PODMIENKAMI MESTA!

MY, ČLENOVIA OBČIANSKEJ INICIATÍVY STUPAVČANIA PROTI VETERNÉMU PARKU, SME SA TIEŽ ZAREGISTROVALI DO „FACILITOVANEJ DISKUSIE“. BUDEME TAM SPOLU S VAMI!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *